Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nesnesitelná lehkost antievropanství

15. 06. 2017 18:27:20
V posledních měsících stále častěji a hlasitěji zaznívá volání po čexitu - vystoupení České republiky z EU. Kupodivu zcela nepřiměřeně křivce problémů, které Evropskou unii opřádají.

Až dosud byl čexit denní potravou především všelijakých pošetilých národovců, zastydlých panslavistů , jakož i principiálních negativistů , jakých rodila česká země vždy požehnaně.

I na blogu idnes se množí stále častější články o opuštění Evropské unie jako o dobrém nebo přijatelném řešení. Dokud podobné úvahy zůstávaly doménou různých individuí zmatených myšlenek a chabého pravopisu, nebylo třeba jim věnovat pozornost. Je však realitou, že v poslední době se český exit stává přijatelným tématem i pro kolegy blogery, jejichž názoru si cením a jejichž myšlenky jsem až dosud mohl sdílet s jistým respektem. Lehkost, s níž bývají vyslovovány a elegance, s níž jsou formulovány, lekají a přiznám se, že na mne působí čím dál tísnivěji.

Není pochyb, že si stále molochovitější EU zaslouží nejen drsnou kritiku ale jistě i totální rekonstrukci nejméně takovou, jakou provedla v levicově zdegenerované Británii Margaret Thatcherová v letech 1979 až 1990.

Není pochyb, že politické směřování EU ovládli levicoví extrémisté, bývalí kavárenští revolucionáři a salonní komunisté typu Junckera, Mogheriniové, Schulze nebo Barrosa.

A není pochyb, že tato neomarxistická individua zavedla EU do největší krize od jejího vzniku, krize, která vyvrcholila brexitem a stále jí není konec.

Ale co s tím ? Opustit Evropskou unii ? Opravdu to někdo zodpovědný může myslet vážně ?

Pokud kolega bloger obhajuje ve svém článku čexit s odůvodněním, že osamostatněním nám nic nehrozí, neb máme mezinárodní smlouvy, dohody, úmluvy atd., zmocňuje se mě zoufalství.

Je tak těžké si představit Adolfa Hitlera ve veselém rozhovoru s Reinhardem Heydrichem na téma "mezinárodní smlouvy a úmluvy ČSR ?

Je tak těžké představit si J.V. Stalina a Lavrentija Beriju cynicky vtipkující na téma mezinárodních smluv a dohod, slavnostně podepsaných prezidentem Benešem a premiérem Gottwaldem ?

A opravdu je tak obtížné představit si pana Putina s panem Lavrovem při vtipkování o mezinárodních smlouvách a dohodách, které uzavřeli se sotva chodícím a věčně přiopilým starcem ?

Kdo jiný, než právě Češi by měl být poučen o bezcennosti všech mezinárodních smluv a dohod malé východoevropské zemičky ve chvílích velkých mezinárodních krizí, ve chvílích, kdy ke slovu přicházejí političtí predátoři nejhrubšího zrna, vždy znovu šokující hrůzami, jež jsou ochotni rozpoutat.

Doslova v přímém přenosu můžeme sledovat mstivost a nenávist, s jakou se neschopní evropští političtí ouřadové snaží poškodit bohatou, mocnou a vlivnou Velkou Británii. Je opravdu tak těžké si představit, s jakou rozkoší by eurounijní koryfejové odkopli od evropských břehů bárku "samostatné ČR" ? Kormidlovanou všemi těmi Zemany a Klausy, Chovanci a Kalousky ? Všemi těmi megakorupčníky, kolaboranty, psychopatickými egomany či zcela neschopnými nastrčenými kašpary s IQ na pomezí oligofrenie, leč s diplomem z plzeňské Sorbony ?

Neříkám to rád, ale celoživotní zkušenost mě vede k závěru, že Češi by neměli mít zcela vlastní stát. Stejně jako ho už 150 let nemají naši historičtí protihráči Bavoři a Sasové. Aneb, jak říká Khon Roubíčkovi ve známém vtipu o manželské nevěře: " Je lepší mít 20% akcií dobré firmy, než 100% špatné". Naše členství v EU je takovou účastí. A je nadějí, jaká se nemusí opakovat příštích 200 let.

Vznik Evropské unie, tohoto velikého a impozantního díla Adenaurova, de Gaullova a dalších velkých mužů 20. století, je zázrakem, který si ještě před sto lety neuměli Evropané ani představit . A zachování tohoto díla je pro nás životně důležité, ba důležitější, než pro velké národy - Němce nebo Francouze.

A našim dětem a vnukům bychom měli dokázat, že umíme nejen utíkat a ničit, ale také bojovat a budovat.

Autor: Jaroslav Konáš | čtvrtek 15.6.2017 18:27 | karma článku: 21.09 | přečteno: 1078x

Další články blogera

Jaroslav Konáš

Mnichov 1938. Válčit nebo neválčit ?

V souvislosti Mnichovskou dohodou často hovoříme o zradě spojenců. Je mi líto, ale musím konstatovat věc nejméně od dob Richelieuových známou - smlouva je jen papír. A nebyl to Francouz ani Brit, kdo vyklízel bez boje Sudety.

30.9.2017 v 12:13 | Karma článku: 32.24 | Přečteno: 2715 | Diskuse

Jaroslav Konáš

Severní Korea aneb jak zastavit "rakeťáka"

Neutuchající diskuze o tom, jak odradit Kim Čong Una od jaderného vyzbrojování, jsou bezcenné. Ani KLDR ani Čína toto vyzbrojování zastavit nehodlají. Za žádnou cenu. Jaké možnosti nám tedy ještě zbývají ?

21.9.2017 v 11:33 | Karma článku: 30.66 | Přečteno: 2576 | Diskuse

Jaroslav Konáš

Čapí hnízda, kam oko pohlédne

Znovu se nezadržitelně rozjíždí volební lochneska. Blikající světýlka, kýčovité barvy a halasné vyvolávání, slibující nemožné. Vidět nevídané a slyšet neslýchané. Volby nám vrazily do dveří.

16.9.2017 v 12:25 | Karma článku: 32.68 | Přečteno: 1364 | Diskuse

Jaroslav Konáš

O sběratelství obrazů a investování do nich VIII.

Není falzum jako falzum. Některá falza mohou být falzy jen z poloviny nebo ze čtvrtiny. Nebo také vůbec. Nevěříte ?

14.9.2017 v 13:08 | Karma článku: 13.79 | Přečteno: 376 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Januška

Úhel pohledu

V. Moravec se chystá na dnešní polední "objektivní" diskuzi v ČT. Pozval si předsedu ÚS p. Rychetského. Bude mne utvrzovat v tom, že žiji v právním státě. Mám o tom silné pochybnosti.

19.11.2017 v 9:20 | Karma článku: 16.13 | Přečteno: 235 | Diskuse

Martin Mařák

Babiš, Bartoš, Okamura & Filip.com

No a je to na talíři, skutečná pochoutka pro labužníky, bbof.com.cz je nová a nadějná státotvorná parta kluků a holek, co spolu dnes mluví napříč celou Pirate@EU byznys-komouš-národovec-Bay.

18.11.2017 v 22:57 | Karma článku: 15.46 | Přečteno: 1026 | Diskuse

Jan Dvořák

Finanční dopady oslav na prezidentské kandidáty

V pondělí by mohlo být pozdě, řekli si po pátečních oslavách 17. Listopadu bdělí strážci finanční průhlednosti prezidentských kampaní, a hned ráno osobně některé z uchazečů oslovili přímo v bydlišti.

18.11.2017 v 19:52 | Karma článku: 24.13 | Přečteno: 590 | Diskuse

Jindřich Pacovský

Stát (proč ne) jako firma

Už dlouho mě překvapuje, jak je ve značném procentu populace rozšířená přitažlivost výroku "vést stát jako firmu", který pochází od Andreje Babiše. Proč je tento požadavek pochybný?

18.11.2017 v 19:00 | Karma článku: 13.53 | Přečteno: 559 | Diskuse

Alena Stratilová

Jazyková bariera ve vlastních řadách a vlastním státě

Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem. Jením z mnoha důvodů, které jsou slyšet, a proč se bojíme přijmout a pomoci lidem odjinud. Mimo jiného je to i neznalost jazyka, paradoxně našeho rodného jazyka.

18.11.2017 v 18:08 | Karma článku: 8.47 | Přečteno: 423 | Diskuse
Počet článků 39 Celková karma 26.73 Průměrná čtenost 1605

Investiční poradce, sběratel, galerista.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.